Benfica-Napoli İddaa Tahminleri

B grubu o kadar karıştı ki 3 takımın da şansı eşit... Bakalım bu iki takımdan hangisi bir üst tura çıkacak? Belki ikisi de...

Benfica-Napoli

B Grubu tam bir yangın yeri. İki kontenjan var ve buna talip olan 3 takım. 3 tane de çılgın teknik adam var karşımızda. Benfica grup maçlarına pek iyi başlamamıştı ama sonrasında iyi toparladı ve Napoli karşısında kendi evlerinde belki de beraberlik bile onlara bir üst tur için yeterli olacak. Portekiz'de son olarak deplasmanda Maritimo'ya 2-1 mağlup oldular. Maçı o kadar dejenere oynadılar ki inanın sabaha kadar oynasalar o maçı kazanamazlardı çünkü akıllar tamamıyla Napoli maçındaydı. Maritimo mağlubiyeti ligdeki ilk mağlubiyetleri oldu. Gruptaki ilk mağlubiyetlerini de Napoli'ye karşı deplasmanda almışlardı. 

Konuk ekip ise buraya Inter zaferiyle geliyor. Serie A'da son maçlarını o kadar üstün oynadılar ki Inter karşısında resmen şaha kalktılar. İlk 6 dakikada 2-0 öne geçtiler ve o tempoyu devam ettirmiş olsalar bugün İtalya'da sanırım çok büyük skorları konuşuyor olurduk. Napoli'nin performansının yanında yaklaşık 9 aydır suskun olan minik dev adam İnsigne'nin de son iki maçta rakip fileleri havalandırması çok önemli bir detay. O'nun bireysel performansı Higuain'in ayrılığı sonrası hayati önem taşıyor. Maurizio Sarri için tabelayı değiştirecek adamlar belli ve onlar da üzerine düşeni yapmak zorundalar.

Kaybedenin belki de yoluna Avrupa Ligi'nde devam edeceğini düşünürsek maç bazı bölümlerde tutuk geçebilir. Benfica hafta sonu Sporting derbisine çıkacak. Akılların bir yerde oralara da gideceğini öngörüyorum. Napoli ise rakibine oranla kısmen daha kolay bir maça çıkacak. İtalyanlar bu tip maçları iyi oynarlar bunu da es geçmeyelim.

 Tahmin: Alt biter
Hasan Doğan adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 27 tahminde
%62.96 Başarılı
%37.04 Başarısız