Feyenoord-Vitesse İddaa Tahminleri

Avrupa'da mart ayını göremeyen Feyenoord en azından Eredevisie'de mutlu son olsun istiyor.

Feyenoord-Vitesse İddaa Tahminleri

Fenerbahçe maçında fileleri havalandıramayan Feyenoord o maç dışında çıktığı son 5 resmi maçta rakip filerelere tam 21 gol gönderdi. Kalesinde ise sadece 4 gol gördü. O 4 golün 3'ü nü Utrecht maçında yemişlerdi. Oldukça skorer bir görüntüleri var. Son haftalarda ki ölü toprağı da üzerlerinden atmış görünüyorlar. Tabi ligde puan olarak Ajax'a yakalandılar. PSV'de hemen arkalardında. Avrupa Kupaları'nda mart ayını göremediler ve Hollanda Kupası KNVB'de son 8'e kaldılar. Bu sezon hem Eredevisie hem de Hollanda Kupası'nı alarak duble yapmak istiyorlar.

Konuk ekip Vitesse ise bireysel oyuncu performanslarına dayalı futboluyla ligde şuana kadar iyi gitti. Son haftalarda Lewis Bakker sazı eline aldı. Son iki maçta oldukça göz kamaştırıcı bir performans sergiledi. Bilindiği üzere Chelsea'nin oyuncusu ve Vitesse'de kiralık olarak forma giymekte. Zaten Vitesse'nin bana göre en büyük sorunu sürekli oyuncuları kiralık olarak transfer etmekte. Belki bir yönden bu transferlerin tutarlılığı olabilir ama aidiyet yönünden baktığımız da zaman zaman sorun olabiliyor.

Ev sahibi bana göre bu maçı gol yemeden bile kazanabilir. Zira konuk ekipte Ricky van Wolfswinkel geçtiğimiz hafta gol attı ama son haftalarda pek tadı yok. Birde rakip defansı çok yoracak bir oyuncu kimliğinden epey uzakta. Sanırım kariyeri düştükçe oynadığı takımlara performansı endeksli olara düşüş göstermekte. Bu Vitesse için büyük handikap.Tahmin: Feyenoord kazanır
Hasan Doğan adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 27 tahminde
%62.96 Başarılı
%37.04 Başarısız