İspanya-Makedonya İddaa Tahminleri

Grubun puansız iki takımından biri olan Makedonya, zorlu İspanya deplasmanında olabildiğince az fark yemeye çabalayacak.

İspanya-Makedonya

Son hafta İtalya’ya karşı iyi direnen, puanı ve galibiyeti alabilecek kadar rakibini zorlayan Makedonya, rakibinin baskılarına engel olamayınca 3-2 kaybetti ve grupta en iyi oynadığı maçtan sonra da puansız kaldı. Arnavutluk ve İsrail’e karşı 2-1 kaybeden Makedonya oynadığı her maçta gol atmayı başarabilmiş olsa da kalesini iyi koruyamayınca en azından İsrail ile dördüncülük yarışına girme hedefinden erkenden koptu. Ev sahibi İspanya ise ilk hafta aldığı 8-0’lık Lihtenştayn galibiyeti ile gelen averaj sayesinde grupta liderlik koltuğunda oturuyor. İtalya’ya karşı 10’a 3 averaj üstünlüğü olan İspanya, bu averaj üstünlüğünü uzun süre koruyacak gibi duruyor.

Daha önce beş kez karşılaşan iki ekibin dört maçı resmi maç, biri de hazırlık maçıydı. İspanya tüm bu maçları kazanarak rakibine ezici bir üstünlük kurmayı başardı. Gollerde de 14-3 üstünlüğü olan İspanya, tüm bu ezici serisini bir maç daha arttırmayı başaracaktır. Ben Makedonya’ya verilen üç handikapı fazla buluyorum. İddaa, tıpkı İtalya maçında olduğu gibi bu maçta da üç handikapı biraz işi zorlaştırmak için eklemiş. İspanya, büyük averaj avantajı olduğu için kendini sıkmayıp 2-0 veya 3-0 gibi bir galibiyet de alabilir. Karşılıklı gol gibi bir tercih olsa belki denenebilirdi sürpriz olarak ama İddaa bize pek seçenek bırakmıyor. İtalya maçındaki gibi oynanacaksa İspanya’ya çifte şans oynanmasını öneriyorum.Tahmin: Maç Sonucu 3 Handikaplı 1-0 - 1.31
Firat Selcuk adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 140 tahminde
%65.00 Başarılı
%35.00 Başarısız