Juventus-Atalanta İddaa Tahminleri

Serie A’nın en iyi takımı ile en formda takımını karşí karşıya getiren maç, Roma derbisinin gölgesinde oynanacak.

Juventus-Atalanta İddaa Tahminleri

İki takım normal bir fikstürde karşı karşıya gelseler bu maç sadece İtalya’da değïl Avrupa’da da haftanın maçı olarak görülebilirdi ancak derbi haftasına denk gelmesi biraz üzücü oldu. Yine de hiçbir derbiyle çakışmaması ve ligde günün tek maçı olması, maça gereken önemin verilmesini sağlayacak.

Atalanta, Serie A’da oynadığı son sekiz maçta yedi galibiyet bir beraberlik aldı ve altı haftadır üst üste kazanıyor. Bu süreçte “bu sefer kaybedecekler” denen her maçta kazanarak ilerlediler. Tek şanssızlıkları bu harika form durumundayken Juventus’la içeride değil deplasmanda karşılaşmaları olacak. Eğer maç Bergamo’da olsaydı Juventus’un üst üste ikinci mağlubiyeti almasını, Atalanta’nın da seriyi Napoli, Inter, Roma gibi takımlara Juventus’u da ekleyerek uzatacağını söylüyor olacaktık. Atalanta’nın Juventus karnesi de şu an sahip oldukları muhteşem serinin bu maçta son bulabileceğini işaret ediyor. Son 12 maçta Juventus’a kaybeden Atalanta’nın, yenilmemeyi başardığı son maç 17 Mayıs 2009’da Torino’da oynandı ve 2-2 sona erdi.

Tabii istatistikler böyle söylerken, Juventus’un geçen hafta Genoa karşısında Allegri yönetiminde ilk kez üç gollü mağlup olduğunu hatırlamak gerekiyor. Ligde sahasında yedi maçta 20 gol atıp beş gol yiyen Juventus, üç mağlubiyetini de deplasmanlarda aldı ancak iç sahada da bu defa elleri pek güçlü değil çünkü ciddi sakatlık problemleriyle boğuşuyorlar. Dani Alves ve Bonucci’yi uzun süreli sakatlıklara kurban veren Juventus’ta Barzagli de takımdaki yerini alamayacağı için savunma kurgusu sezon başı hiç tahmin edilemeyen durumda. Ben bu maçta sonuç tahmininden ziyade üst veya karşılıklı gol seçeneklerine yönelmeyi öneriyorum. Seyir zevki yüksek olacak bu maça kupon yapacaksanız sonuç tahmini yaparak gerilmemek en güzel tercih. Yine de istem kuponu yapıyorsanız Atalanta yenilmez seçeneğine 2.80’den oynayabilirsiniz.Tahmin: 2.5 Gol Üstü - 1.50
KAZANDI !
Firat Selcuk adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 140 tahminde
%65.00 Başarılı
%35.00 Başarısız