Manchester City-Chelsea İddaa Tahminleri

Premier Lig'de haftanın mücadelesinde Chelsea, zorlu rakibi Manchester City'e konuk oluyor.

Futbol, İngiltere Premier Lig

Ev sahibi City, iki hafta deplasmanda oynadıktan sonra taraftarıyla zorlu bir mücadelede buluşuyor. Alınan istikrarsız sonuçların akabinde gelen tartışmaları, iki deplasmandan da üç puanla dönerek bir nebze yatıştırdılar. Tottenham mağlubiyetinden bu yana çıktığı altı karşılaşmadan üç beraberlik, üç de galibiyet alan ekip, bu zorlu mücadeleyi kazanması halinde kulüpteki havanın tümüyle değişeceği aşikar.

Son haftalardaki performansı ile zirveye yükselen Conte'li Chelsea, ligde tam yedi haftadır üstüste kazanarak muazzam bir galibiyet serisi elde etti. Geçtiğimiz hafta zorlu Tottenham maçından 2-1 galibiyetle ayılan ekip, bu yükselişle Premier Lig'in zirvesinde yer aldı. Conte'nin kendine has 3-4-3 sistemi ile başarının gelmesi, O'nu hem Dünya futbolunda, hem de adadaki futbolseverlerin gözünde bambaşka bir yere koymalarına neden oldu.

Daha önce yüz elli beş defa karşı karşıya gelen iki ekibin rekabetinde Chelsea altmış dört galibiyetle önde olan takım. Ancak City'nin mabedinde oynanan yetmiş bir maçta, ev sahibi ekip aldığı otuz iki galibiyetle rakibini egale etmiş durumda. Geçtiğimiz sezon ise City rakibini her iki karşılaşmada da 3-0'lık skorlarla geçmeyi başarmıştı. Böylelikle dört maçlık yenilmezlik serisi yakalayan ekip, 2014-2015 sezonundaki karşılaşmalarda ise berabere kalmıştı.

Her iki ekip de, mağlubiyeti savuşturmak için sahada bir taktik savaşı içerisinde olacaktır. Her iki ekibin son haftalardaki performanslarına göre bu maçta galip gelen bir taraf olacağı kanaatindeyim. Ev sahibi ekip, bu sezon hedef maç sayılabilecek karşılaşmalarda pek de parlak bir performans ortaya koyamadı. Chelsea kanadı ise iyi hücum ve iyi savunma yapan bir ekip. Güzel bir seri ve dahası büyük bir güven içerisindeler. Bu karşılaşmadan da galip ayrılan taraf olacaklarını düşünüyorum.Tahmin: Maç Sonucu 2
KAZANDI !
Eric Cantona adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 110 tahminde
%62.73 Başarılı
%37.27 Başarısız