Napoli-Inter İddaa Tahminleri

Serie A’da ender görülen şekilde dört güne yayılan 15. haftanın açılış maçı, sürpriz İddaa tahminlerine açık bir mücadele.

Napoli-Inter İddaa Tahminleri

Form düşüklüğünün ardından bir türlü istenen toparlanmayı gerçkeleştiremeyen Napoli, geçtiğimiz hafta Fiorentina’yı darmadağın eden Inter’i konuk ediyor. Stefano Pioli dönemine oynadığı üç maçta sırasıyla iki, üç ve iki gol yiyen Inter, aynı sıralamayla iki, iki ve dört gol atarak yeni hocasıyla ilk üç maçında üç sonuca da imza atmış oldu. Milan beraberliği ile işe başlayan Stefano Pioli, takımının başındaki ilk yenilgisini 2-0 önde olduğu maçı 3-2 kaybederek yaşadı ancak Fiorentina’ya karşı geçen hafta maçın hemen başında 3-0’ı bularak kendilerine geldiler. Sonrasında 10 kişi kalan rakibinin skoru 3-2’ye getirmesine engel olamasa da Inter son dakikadaki golle maçı 4-2 kazanmayı bildi. Son üç maçı biraz detaylı anlatmamın sebebi Stefano Pioli’nin takımının şimdilik oldukça dengesiz bir görüntü çizdiğini anlatmaktı. Bu yüzden Inter’in performansı tahmin yaparken pek de belirleyici olmayıp en son düşüneceğim şeylerden biri olacaktır.

Napoli ise her hafta söylediğimiz gibi santrfor sorununa bir türlü sorun bulamadı ve kriz büyüdükçe büyüdü. Gabbiadini, Giaccherini, Mertens derken kimse bu soruna çare olamadı. Napoli’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki kritik Benfica deplasmanı öncesi lige ne denli konsantre olacağını bilemiyoruz zira Juventus’un geçen hafta mağlup olmasına rağmen Napoli ile arasındaki fark sekiz puan. Geçtiğimiz haftayı şok Sassuolo beraberliği ile kapatan Napoli, ligde zaten kötü giderken bir maçlığına ligi düşünmeyi bırakıp Avrupa’ya odaklanabilir. Ligde bu hafta kaybedilecek puan onları çok sarsmaz ama ligde dengesiz giderken Şampiyonlar Ligi’nden elenmek çok ciddi bir kaos ortamı yaratır. Tribünlerin iyice huzursuz olmaya başladığı Napoli’de sezonun gidişatı Inter ve sonrasındaki Benfica maçlarıyla bambaşka bir hal alabilir.

Serie A’da haftanın açılış maçının zorlu ama gollü geçeceğini düşünüyorum. Inter’in savunması hiçbir şekilde güven vermiyor, Napoli de yaklaşık bir aydır ciddi savunma sıkıntıları yaşıyor. Bu yüzden haftanın açılış maçına tahminim üst olacak.Tahmin: 2.5 Gol Üstü - 1.50
KAZANDI !
Firat Selcuk adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 140 tahminde
%65.00 Başarılı
%35.00 Başarısız