Southampton-Everton İddaa Tahminleri

Son haftalarda çalkantılı sonuçlar alan iki takım, Southampton ve Everton Premier Lig'de haftanın kapanış mücadelesinde karşı karşıya geliyorlar.

Futbol, İngiltere Premier Lig

Son beş maçtır kazanamayan Southampton, bu süreçte üç mağlubiyet ve iki beraberlik aldı. Bunun yanı sıra içeride oynadığı son iki karşılaşmada skor dahi üretemeyen ekip zorlu bir dönemden geçiyor. Bu süreci sona erdirmek isteyen ekip geçtiğimiz hafta Liverpool karşısında aldığı beraberlik ile aslında önemli bir adım da atmış oldu. Bu beraberliği bu hafta alacakları bir galibiyet ile sürdürmek isteyeceklerdir.

Everton kanadında ise ev sahibi ekipten çok farklı şeyler mevcut değil. Son yedi lig maçında yalnızca bir galibiyet alabilen ekip, bu dönemde üç beraberlik, üç de mağlubiyet aldı. Geçtiğimiz hafta ev sahibi olduğu Swansea karşılaşmasında 1-1 beraberlik alan ekip malesef Chelsea'den aldıkları 5-0'lık mağlubiyeti telafi edemedi. Bununla birlikte çıktığı son dört lig maçında üç mağlubiyet aldılar.

Her iki ekibin de çıkış için bir kapı aradığı dönemde karşı karşıya geldikleri mücadele için kağıt üzerinde beraberlik öngörülmesi oldukça olağan. Ancak iki takım da öncelikle kazanmak isteyeceğinden karşılıklı olarak ağları sarsacaklardır. Bu nedenle karşılıklı gol var tercihi değerlendirmeye değer.Tahmin: Karşılıklı Gol Var
Eric Cantona adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 110 tahminde
%62.73 Başarılı
%37.27 Başarısız