Sparta Prag-Southampton İddaa Tahminleri

İki takımın da son haftaya gruptan çıkmayı garantileyerek girmek için karşılaşacakları mücadele, haftanın en zor maçlarından biri.

Sparta Prag-Southampton İddaa Tahminleri

Southampton için Hapoel Beer Sheva’nın aldığı sonuçtan daha iyisini almak tur atlamak için yeterli olacak gibi gözüküyor ama o maçta Inter’in deplasman galibiyetinin işleri karıştıracağını unutmamak lazım. Eğer Prag deplasmanında üç puanı alabilirse, Southampton hem kendi işini garantiye alacak, hem de Sparta Prag, Inter’in yenilmemesi durumunda çıkmayı garantileyecek. Her şartta da iki takımın durumu Hapoel Beer Sheva-Inter maçına bağlı dursa da Sparta Prag’ın yenilmemesi en azından kendileri adına işi garantiye almış olacak ve gerisini Southampton düşünecek.

Sparta Prag bu sezon iç sahada güçlü bir görüntü çizdi ve iki galibiyet alırken beş gol atıp bir gol yedi. Hatta tüm resmi maçlardaki son beş iç saha maçında sadece bir gol yediler diyerek içeride ne kadar iyi savunma yaptıklarını görebiliriz. Southampton ise deplasmanlarda bir puan alabildi ki bu kötü çizgi sürerse sadece bu hafta turu garantiye alamama değil, son hafta elenme tehlikesi onları bekliyor olacak. Ben Prag daha rahat olduğu için Southampton’ın maça daha iyi asılacağını ve yenilmeyeceğini düşünüyorum ama İddaa’da Prag’ın bu iç saha performansına rağmen Southampton’a bu kadar düşük oran verilmesini anlamlı bulamadım. Çifte şansla bile en az 1.30 olmalıyken tahminim ne yazık ki 1.16’da kalıyor.Tahmin: Maç Sonucu 0-2 Çifte Şans - 1.16
Firat Selcuk adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 140 tahminde
%65.00 Başarılı
%35.00 Başarısız