Watford-Stoke City İddaa Tahminleri

Premier Lig'de pazar seansının ilk karşılaşmasında Watford ile Stoke City karşı karşıya geliyor.

Futbol, İngiltere Premier Lig

Watford geçtiğimiz hafta son şampiyon Leicester City'i yendikten sonra bu hafta yine bir galibiyet alabilmek üzere bu karşılaşmaya çıkacak. Alınan bu galibiyetle puanını on sezkie çıkaran ekip sekizinci sıraya yükseldi ve altıncı United ile yedinci Everton'un sadece bir puan gerisinde kadar ilerlediler. Bu karşılaşmadan alınacak olası üç puan ise onlara çok önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Konuk takım Stoke City ise altı maçlık yenilmezlik serisini geçtiğimiz hafta Bournemouth karşısında alınan mağlubiyet ile kaybetti. Bu hafta bu mağlubiyetin yaralarını sarmak üzere sahada olacaklar. Rakiplerinden beş puan geride, on üç puan ile on üçüncü sıradalar. Lig tablosunda yukarılara çıkabilmek için dış saha galibiyetlerini artırmaları gerek. Keza bu sezon çıktıkları dokuz deplasman maçında sadece bir galibiyet elde edebildiler.

Liverpool maçında alınan mağlubiyeti görmezden gelirsek ev sahibi ekip Ekim ayının başından bu yana maç kaybetmiyor. İçeride oynadıkları son dört karşılaşmadan on puan topladılar. Rakip takım da iyi sayılabilecek bir form grafiği içerisinde ancak dış saha performansları oldukça düşündürücü. Kadrodaki sakatlıkları da nazara alırsak galip gelmeleri önemli bir mucize olur. Bu nedenle ev sahibi ekibin kazanacağını düşünüyorum.Tahmin: Maç Sonucu 1
Eric Cantona adlı tahmincinin lige göre başarı oranı 110 tahminde
%62.73 Başarılı
%37.27 Başarısız